Míčková facilitace

Odborný kurz vhodný pro fyzioterapeuty, maséry, zdravotní personál, kosmetičky atd. Tento kurz vyučuje paní Zdena Jebavá, autorka metody Míčkování – míčkové facilitace. Technika míčkování využívá komprese akupunkturních a akupresurních bodů.

Míčková facilitace neboli „míčkování“

Zdeňka Jebavá vyvinula tuto techniku původně pro léčbu astmatických dětí a následně ji za podpory našich předních fyzioterapeutů a lékařů rozvíjela. Tato technika je uznávaná ve zdravotnictví a patří k měkkým technikám.  V dnešní podobě ji lze využít pro vertebroalgický syndrom, vadné či chabé držení těla, pooperační ošetření                 v postakutní fázi, všeobecně pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku, obličeje. Významnou indikací jsou dechové obtíže (astma, chronické bronchitidy, špatný stereotyp dýchání atd.). Třetí sestava je určena pro obličej (chronické záněty dutin, nosohltanu, uší – zevní i vnitřní zvukovod, bolesti a únava očí, obrna lícního nervu, doléčení zánětlivých stavů trojklanného nervu apod.). Krásným vedlejším účinkem je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely.

Důležitá informace: metoda “míčkové facilitace” je chráněna autorskými právy a autorkou této techniky je fyzioterapeut paní Zdeňka Jebavá, která nikomu neudělila právo školit a předávat tuto techniku, ani žádnou jinou jí vyvinutou. Paní Zdeňka Jebavá, jako jediná tuto techniku smí vyučovat a nemá žádné lektory, které by proškolila a zplnomocnila k výuce. Slova autorky “je smutné, že někdo neoprávněný předává tyto techniky, ale ještě horší je, že nekvalitní a špatnou výukou může absolvent takového kurzu ublížit svým klientům”.

míčkování - práce s facilitačním míčkem Zdeňka Jebavámíčková facilitace - ukázka techniky Zdeňka Jebavámíčková facilitace - míčkování - Zdeňka Jebavámíčkování - Zdeňka Jebavá - typy míčků

Kurz je rozdělen dle účastníků na:

Míčková facilitace pro fyzioterapeuty.

Kreditováno: pro fyzioterapeuty, ergoterapeuty, zdravotní personál (8 kreditů)

Dvoudenní kurz pro odborníky z oblasti fyzioterapie a rehabilitace. Na tento kurz je pravidelně žádáno o souhlasné stanovisko profesní organizace UNIFY ČR. Na základě uděleného souhlasného stanoviska pak náleží dle platné vyhlášky účastníkům 8 kreditů. Tento údaj bude uveden na osvědčení o účasti na kurzu: Míčková facilitace pro fyzioterapeuty, které obdržíte na závěr kurzu.

Míčková facilitace pro terapeuty.

Kreditováno: pro fyzioterapeuty, ergoterapeuty, zdravotní personál (8 kreditů)                                                             Dvoudenní kurz pro maséry, zdravotní sestry, speciální pedagogy, ergoterapeuty. Tento kurz je  odborným kurzem, avšak paní Zdeňka Jebavá přizpůsobuje výklad účastníkům. Kurz neběží v tak náročném a rychlém tempu, jak je vyžadováno u fyzioterapeutů, jsou vynechány hmaty, které „nefyzioterapeuti“ nesmí provádět a není používána odborná terminologie. Vše je koncipováno tak, aby účastníci vše dobře pochopili. Na závěr tohoto kurzu obdržíte osvědčení o účasti na kurzu: Míčková facilitace pro terapeuty.

Míčkování pro maminky

Jednodenní zájmový kurz pro širokou veřejnost je určen zejména rodičům (maminkám, ale i tatínkům či jiným rodinným příslušníkům). V tomto dni se rodiče naučí míčkovat svoje mrňousky. Zejména je určen astmatickým dětem, kdy jim každodenní míčkování pomáhá při zvládání jejich nemoci. Míčkování je vhodné též na uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla, při problémech s dutinami apod. Výuka probíhá na maminkách vzájemně. Lze si s sebou vzít i svoji ratolest, avšak je nutné mít k dispozici někoho na hlídání, případně možnost odvedení dítěte domů, jelikož ne vždy jsou děti ochotny spolupracovat delší dobu. Opět vyučuje sama autorka, paní Zdeňka Jebavá. Na závěr tohoto kurzu neobdržíte osvědčení, jedná se o zájmový kurz pro veřejnost.

Míčková facilitace – refresh.

Kreditováno: pro fyzioterapeuty, ergoterapeuty, zdravotní personál (8 kreditů)

Tento opakovací kurz zahrnuje novinky v míčkování. Jedná se o techniky, které paní Zdeňka Jebavá začala vyučovat v posledních 10-ti letech. Kurz je tedy vhodný pro fyzioterapeuty, kteří kurz absolvovali před více jak 10-ti lety. V první den kurzu proběhne opakování. V druhém dni budou účastníci edukovat v technice míčkování pro maminky (jako terapeuti pod supervizí Zdeňky Jebavé).

Na kurz si vezměte: čisté světlé oblečení, přezůvky – pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník. Doplatek kurzovného na zahájení kurzu. V ceně kurzu je sada speciálních facilitačních míčků a brožura o míčkování.

 

3 Comments

 1. Henry H. Garrick
    Listopad 11, 2016 at 9:10 AM

  Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.

  1. Henry H. Garrick
     Listopad 11, 2016 at 9:10 AM

   Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil.

 2. Henry H. Garrick
    Listopad 11, 2016 at 9:11 AM

  Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Leave a comment