Sportovní masáž

Sportovní a rekondiční masáž je masérský kurz akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky pod č.j.: 112/2013-50.  Jsou zde vyučovány masážní techniky, které jsou aplikovány v běžných masážích, a se kterými se můžete setkat prakticky kdekoliv.

Popis kurzu

Naučíme vás základním technikám rekondičních masáží a k nim potřebné teorii. Nedílnou součástí kurzu je anatomie a fyziologie lidského těla, první pomoc, teorie masáží a samozřejmě praxe masáží, na kterou klademe prvořadý důraz. Každý účastník kurzu musí bezpodmínečně zvládnout všechny vyjmenované části – pokud chce získat osvědčení o způsobilosti k provádění činnosti “masérské regenerační a rekondiční služby”.

V teorii masáží budete seznámeni i s dalšími masážemi, s terapiemi a obory (cvičení, strava) a s druhy masážníchsportovní a rekondiční masážprostředků a přípravků pro rekondici a regeneraci. Na našich kurzech si vyzkoušíte různé druhy masážních prostředků, jako jsou masážní oleje, rostliné masážní oleje, masážní emulze aj. V průběhu kurzu vás také lektoři seznámí s dalšími technikami masáží, při kterých předvedou i masážní pomůcky, jako jsou např. masážní baňky.

 

Zkouška profesní kvalifikace

Absolvent kurzu, který splní min. 80% účasti na kurzu a dosáhl středoškolského vzdělání a věku min. 18-ti let, obdrží na závěr kurzu osvědčení o absolvování rekvalifikačního masérského kurzu s uvedením čísla akreditace MŠMT ČR. Pokud však chce žádat o živnostenský list a podnikat v oboru “masérské, rekondiční a regenerační služby”, musí úspěšně složit Zkoušku profesní kvalifikace (Sportovní masáž, kód: 69-037-M, úroveň 4). Ta trvá cca 3 hodiny a není započítána do hodinové dotace. Pokud uchazeč úspěšně tuto zkoušku složí ( anatomie, první pomoc, teorie masáží, praxe masáží), získá Osvědčení o získání profesní kvalifikace. Zkouška profesní kvalifikace je zahrnuta do ceny kurzu. Zkouška se skládá v českém jazyce.

 

Rozvrh hodin

Výuka zahrnuje 150 vyučovacích hodin, z toho 50 hodin je věnováno anatomii a první pomoci, 100 hodin je věnováno praxi – výuce a opakování masáží včetně teorie k masážím. Uchazeč si může vybrat z různých forem studia.

Typy studia

Intenzivní: po – pá, 9:00 – 17:00                                                                                                                                               Tento typ studia je vypsán na 15 pracovních dní. Výuka probíhá ve všední dny (pondělí – pátek). Výjimkou je jedna sobota v průběhu kurzu, ve které proběhne výuka první pomoci.

Víkendový: pá + so + ne, 9:00 hod. – 18:00 hod.                                                                                                                 Celkem 15 dnů v prodloužených vybraných víkendech (5x pátek, sobota, neděle).

Večerní: út a čt 16:30 – 20:30                                                                                                                                               Večerní kurzy probíhají v odpoledních hodinách v úterý a ve čtvrtek. Ve večerních hodinách je výuka praxe masáží. Teoretická část kurzu (5 dní) proběhne ve vybraných víkendech či všedních dnech (nebo jejich kombinaci).

Přihlásit se

[budfit]

Termíny
Kurz
Sportovní masáž - rekvalifikační kurz
Učebna
BUĎFiT s.r.o., Pernerova 11,Praha 8,
Datum zahájení
29.04.2017
Datum ukončení
30.04.2017
Popis kurzu
Popis akce
Cena
7400 7900

Leave a comment