Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je jemná hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Cílem této masáže je zlepšit odtok lymfy. Je vhodná pro ošetření unavených končetin, pro ošetření celulitidy, doporučuje se jako prostředek na zvýšení imunity a detoxikaci organismu. Provádí se malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Používá se k ošetření otoků, při pocitu těžkých nohou, jako prevence proti nádorovým onemocněním. Tato terapie je vhodná i pro výkonné sportovce, zvyšuje kondici o 10 až 15%. Sestava pro hlavu a obličej je zaměřena na bolesti hlavy a migrény.

akreditace / kredity / info

12 kreditů UNIFY

Popis masérského kurzu lymfatická masáž

manuální lymfodrenáž - MLDTento základní kurz Lymfatická masáž trvá 9 dní a je základem pro lymfodrenáže celkově. Naučíte se techniku lymfatické masáže celého těla. Představíme i novinky v oblasti LM a zopakujeme si jednotlivé techniky. Na závěr kurzu budou účastníci skládat závěrečnou zkoušku.

Lymfatická masáž dolních končetin, břicha a hýždí

Třídenní kurz vhodný pro terapeuty, kteří chtějí umět ošetřovat lymfatický systém dolní poloviny těla. Naučíme se teorii o lymfatickém systému a technice lymfatické masáže (drenáže) a také zejména postup masáže při ošetření dolních končetin, břicha a hýždí. Tento odborný kurz je vhodný také pro pracoviště, na kterých používáte lymfodrenážní přístroje (nebo uvažujete o jejich koupi) a chcete býti fundovanými terapeuty. Pro práci s lymfatickým systémem nestačí pouze umět zapnout a vypnout přístroj, ale je třeba také znát anatomii, fyziologii a případně patologii. Čím více budeme o lidském těle vědět a čím lépe budeme umět klientovy potíže popsat, pozorovat a přiřadit, tím méně ohrožujeme jeho zdraví neuváženým používáním přístrojů. Ruční ošetření a aplikace přístroje je pak výborná kombinace v terapii lymfatického systému s minimalizací nežádoucích účinků.

Přiděleno souhlasné stanovisko UNIFY, fyzioterapeutům bude přiděleno 12 kreditů.

lymfatická drenážmanuální lymfodrenážmanuální lymfodrenáž

Lymfatická masáž obličeje (hlavy), krku a dekoltu

Dvoudenní kurz vhodný pro kosmetičky. Úvodní den 24.1.2014 je přednáška o lymfatickém systému a technice lymfatické masáže (drenáže) a 23.2.2014 navazuje praktická část – postup masáže při ošetření obličeje (hlavy), krku a dekoltu. Tento odborný kurz je vhodný také pro terapeuty, kteří absolvovali kurz celkové lymfatické masáže u jiných vzdělávacích zařízení a masáž obličeje zde nebyla součástí výuky. Lektorka: Miroslava Kuprová Stodůková, DiS. (lymfoterapeut, absolvent kurzů Manuální lymfodrenáž I., II., Lymfodrenáž s akreditací MZČR, účast na kongresech, 10 let praxe).

Vstupní předpoklady účastníků

  • věk nad 18 let
  • střední, středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání
  • základní nebo specializovaný kurz
  • předpoklad pro práci v oboru

Na kurz si vezměte: na převlečení čisté světlé oblečení (kalhoty a triko), přezůvky – pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, osušku. Nezapomeňte doklad o zaplacení zálohy a doplatek kurzovného. Doplatek kurzovného uhradíte na místě v den nástupu na kurz. V ceně masérského kurzu jsou masážní prostředky a skripta.