Terapeutické využití kineziologickych tejpů pro lymfatický systém

V tomto kurzu kinezio tejpování Vám představíme novou techniku tapingu (tejpování) “Kinezio Taping”, někdy také nazývanou a vyučovanou pod názvy “Kinesio-taping”, “K-Taping”, “Medi-Taping”, “Brügger-koncept”, “Kineseo”, “Kinseo”, “Kinseo-taping” apod. Jiné názvy se užívají z důvodu ochranných známek.

tento kurz trvá 2 dny
8 kreditů přiděleno UNIFY ČR

Technika a historie kinezio tejpování

Tato metoda byla vyvinuta před více než třiceti lety v Asii (Japonsko, Jižní Korea). Kineziologické tejpování usnadňuje přirozený proces hojení a zároveň vytváří podporu pro svaly a klouby bez omezení rozsahu pohybu. Speciálně navržená pružná páska potažená akrylátovou adhezivní vrstvou v kombinaci s typy výstřihů a směry tahu pásky vytváří na povrchu kůže liftingovým účinkem v oblasti svalů nebo kloubů efekt, který zlepšuje krevní oběh, práci lymfatického a nervového systému. Díky vlivu na oblast těchto systémů dochází k tlumení bolesti. Celá metoda pracuje na základech kineziologie, anatomie a fyziologie. V průběhu několika let bylo prokázáno, že kineziologické tejpování má pozitivní fyziologické účinky na pokožku, lymfatický, oběhový a nervový systém, svaly, fascie, šlachy, klouby a vazy. Tato metoda může být použita v kombinaci s dalšími léčebnými postupy a procedurami. Využití kineziologické tejpování má své místo v mnoha oblastech medicíny a to zejména v oblasti sportovní medicíny, fyzioterapie dále ortopedie, chirurgie, neurologie, lymfologie a dokonce také plastické chirurgie.

kurz kineziotaping prahakurz kineziotaping prahakurz kineziotaping praha

 

 

 

 

Cílem Kineziologického tejpování je maximálně možný návrat člověka k pohybové aktivitě a zlepšení tak komfortu bytí.

V současné době tato metoda prochází celosvětovým boomem a díky velkému rozmachu jsou v mnoha zemích vytvářeny nové koncepty, zakládány školy a asociace kineziologického tejpování s vlastními obchodními názvy. Toto se v podstatě dá říci také o materiálech používaných pro tuto metodu.

O lektorovi

Petr Maroušek, DiS.jméno: Petr Maroušek, DiS.
pozice: lektor a terapeut
firma: BUĎFiT s.r.o.
Petr Maroušek je lektorem a terapeutem v oblasti sportu, hlavně kineziotapingu. Jeho mottem je: nepustím vás dřív, než všechno zvládnete… Vizitka lektora

 

V čem kinezio tejpování (kineziotejping) pomáhá

  • snížení bolestivosti
  • zlepšení pohybu a práce svalů, šlach, vazů a kloubů
  • příznivé ovlivňuje krevní a lymfatický systém
  • při onemocnění nervového systému (regulace svalového napětí)
  • doplněk při hojení a léčbě jizev
  • posílení ochablých svalů
  • inhibice zkrácených svalů

 

Na kurz si vezměte: čisté světlé oblečení, přezůvky – pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, ručník, papírové utěrky, doporučujeme plavky, doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného. Dostanete k dispozici tejpy.

Sponzorem a dodavatelem tejpovacích pásek pro kurz kineziotejpování je: KinesioMAXkinesiotape - logo komesopmax

kinezio-tejpkinesio-tapekineziotejpkinesiotape