Baňková masáž – baňkování

Velmi uznávaná starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, a-shi zóny) nebo se používají k masáži. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na onemocnění a problémy pohybového aparátu (ztuhlé svaly, partie zad a krku, bolesti zad apod.), ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu.

Tento masérský kurz pořádáme ve dvou úrovních:

Baňkování – baňková masáž a terapie

přikládání baněk - baňková masáž a terapie (baňky)Na semináři Baňková masáž a terapie se dozvíte o historii baňkování, indikacích a kontraindikacích. Naučíte se různé techniky přikládání baněk, dozvíte se o odlišných účincích v závislosti na vedení tahu baňkou, její síle přisátí atd. Zkusíte si práci s více druhy baněk – silikonovými baňkami, umělými baňkami s odsáváním pomocí pumpy, ale zejména se naučíte pracovat se skleněnými (ohnivými) baňkami. V tomto dni se naučíte baňkovou masáž zad, beder a šíje. Dozvíte se také o užití této techniky v rámci Tradiční čínské medicíny. Po zvládnutí semináře získáte základní i pokročilé dovednosti manipulace s baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkové masáže a baňkování.

Tento seminář je jednodenní pod vedením Radka Kupra.

Baňkování – lokální aplikace

přikládáni baněk, baňková masáž ohnivé baňky

Baňkování – lokální aplikace je určen pro maséry a fyzioterapeuty, kteří chtějí využít baněk a šetřit tak své ruce a prsty. Jelikož baňky působí podtlakem, umí ze ztuhlých svalů odstraňovat mimo spazmů i nežádoucí látky či tekutiny (únavové látky, toxiny, stagnující neokysličenou krev). Baňkování lze velice úspěšně kombinovat s dalšími masážními technikami, zejména se základní regenerační masáží.

V tomto semináři si povíme teorii baňkování, prakticky se naučíme baňkovou masáž s různými typy baněk, naučíme se přikládat ohnivé baňky a dále již budeme probírat sestavičky – „lokální aplikace“. U každé si povíme indikační a kontraindikační skupinu a také možné další doporučení. Sestavy jsou pro záda (vertebroalgické syndromy a skoliózy), šíji, bedra, sestava pro astmatické obtíže, rameno (syndrom bolestivého ramene), kyčle, kolena, břicho (trávicí funkční poruchy a urogenitální systém).

Tento seminář je dvoudenní pod vedením Miroslavy Kuprové Stodůlkové, DiS.

Pro baňkovou masáž i pro přikládání lze použít čtyři druhy baněk

  • klasické skleněné (ohnivé) baňky, používají se nejčastěji (lze dosáhnout slabého, středního i silného                              podtlaku)
  • baňky s balónkem využíváme u dětí a u pacientů, kteří mají obavu z ohně
  • gumové baňky (silikonové) jednoznačně nejlepší doplněk masáží, jejich výhoda je snadná manipulace a                      nerozbitnost, v kosmetice jsou využívány k masáži proti “Celulitidě”
  • umělohmotné baňky s pumpou můžeme prakticky využít ve všech předchozích případech. Pro jemnou i                        hlubokou (tvrdou) terapii a masáž i u dětí a u pacientů, kteří mají obavu z ohně. Dobře se desinfikují, snadno                se s nimi manipuluje.

Na kurz si vezměte s sebou: čisté světlé oblečení, přezůvky – pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník, papírové utěrky, doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného. Dostanete k dispozici masážní prostředky a baňky. V průběhu kurzu si budete moci zakoupit masážní baňky skleněné, skleněné s míčkem, čínské s ventilkem a další viz. BUĎFiT – internetový obchod.